Spedex

Jaké příslušenství k bazénu se doporučuje koupit

Když si pořídíte bazén, velmi brzy zjistíte, že on sám zdaleka nestačí. Pokud jej chcete skutečně využít, potřebujete k tomu i spoustu dalších věcí. Zde samozřejmě záleží na rozměrech bazénu a dalších věcech – například malý dětský nafukovací bazének již nic jiného nepotřebuje. Je však faktem, že ten většině z nás nestačí. A ten klasický, který najdeme na většině zahrad, se bez doplňků zkrátka neobejde. Ovšem to, co přesně budeme potřebovat, se může mezi jednotlivými typy lišit. Jaké příslušenství k bazénu tedy vybrat? U těch, které mají větší objem, se neobejdeme bez čerpadla a filtračního zařízení. Bez něj bychom museli často vodu vypouštět, a je jasné, že ta čerstvě napuštěná se ani v horkých letních dnech rychle neohřeje, nehledě na účet za vodu, který bychom při opakovaném napouštění měli.

záleží na každém, co si do bazénu pořídí

Vhodná je také koupě schůdků. Jejich typ záleží na tom, zda se jedná o nadzemní či zapuštěný bazén a také jeho hloubce. Zde samozřejmě záleží na tom, kdo se v něm bude koupat – velká část dětí je prakticky nepoužívá a do vody zkrátka skočí. To však nemusí být vždy bezpečné, neboť takovýto náhlý teplotní šok může snadno způsobit křeče. Nehledě na to, že zároveň usnadňují výstup.

dětský bazének prakticky nic nepotřebuje

U nadzemních bazénů je nutná i plachta na podložení. Ta zabrání tomu, aby bylo dno například propíchnuto kamenem a také zašpinění. V tomto případě, i když třeba děti ve vodě cákají tak, až to stříká všude okolo, nedojde k žádné škodě – plachta vše zachytí. Samozřejmě můžeme pořídit i tu solární, která u všech typů bazénů pomáhá rychleji ohřát vodu a zároveň ji chrání před nečistotami. Ta však není nutná – lidé se bez ní obešli dlouhou dobu. Nelze však popřít, že je příjemné nemuset čekat na ohřátí vody tak dlouho. Jaké doplňky tedy koupíme, závisí jak na našem vkusu, tak i na našich potřebách. Ty jsou u každého člověka jiné, neexistuje tedy žádný návod, co bychom měli pořídit. V tomto případě se doporučuje nechat si poradit od odborníka. Tak neprohloupíte.