Spedex

Benefity, které máme z pití čaje

Čaj, to není jenom horký nápoj, který nám zažene žízeň a vychutnáváme si jeho chuť. Spousta čajů má skvělé léčivé účinky a zdravotní benefity pro naše tělo, a to je taky důvod, proč ho spousta lidí konzumuje. Na světě je nespočet druhů čajů a každý v sobě skrývá nějaké ty zdravotní benefity.

konvička

Pojďme se podívat na některé zdravotní benefity, které nám může pití čaje přinést.

Zvýšení metabolismu

Spousta druhů čajů dokáže urychlit náš metabolismus. Jedná se zejména o čaj zelený, černý nebo oolong. Ty dokáží nastartovat váš metabolismus správným způsobem a díky látkám, které obsahují, urychlují odbourávání tuku. Nepředstavujte si, že když budete pít několik litrů zeleného čaje denně, tak zázračně zhubnete, ale pokud se o to snažíte, určitě je dobré zařadit jeden z těchto čajů do svého pitného režimu.

Psychická pohoda

Víte, že čaje můžou působit i na vaše mentální zdraví a psychickou pohodu? V některém čaji najdete flavonoidy, a při pravidelné konzumaci může o vás dojít k zmírnění hladiny stresu a nepříznivých projevů úzkostí. Jeden z čajů, který je doporučován pro tyto účely, je oolong.

Hydratace

Dehydratované tělo nemůže dobře fungovat, proto ho musíme řádně hydratovat. Většinou se na co nejlepší hydrataci doporučuje voda, ovšem stejně dobře, ne-li někdy lépe fungují i různé čaje. K hydrataci si vybírejte takové čaje, které neobsahují kofein. To mohou být různé bylinkové čaje a ovocné směsi. Doporučuje se třeba heřmánkový čaj nebo ibiškový čaj.

čaj

Imunita

Čaj může být také velmi prospěšný pro naši imunitu, a to zejména v období jara a podzimu, kdy kvůli výkyvům teplot dostává naše imunita pořádně zabrat. Čaje obsahují vysoký obsah antioxidantů, které stojí za posilováním našeho imunitního systému. Existují i různé bylinkové směsi, které míří přímo na to, aby posílili naši imunitu. Zařaďte šálek takové čaje alespoň jednou denně.