Spedex

Co s muži udělá pohled na kotníkové lodičky

Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, proč muže mnohem více vzrušuje pohled na ženské nohy, než na ruce? Končetina jako končetina – ruce a nohy, vždyť to není typická erotogenní https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/295705-erotogenni-zony-na-ktere-se-casto-zapomina.html zóna a pohlavní ústrojí, tak proč tolik povyku kolem nohou? Proč se muži rádi dívají ženám na obnažená stehna, lýtka a chodidla, a proč se jich rádi dotýkají a milují se s nimi? A proč je nesmírně vzruší silonové punčochy, podvazky a sexy boty, nežli navlečené bílé rukavičky od dlaní až po zápěstí?

boty na podpatku

Krása tvarů – když si žena obuje kotníkové lodičky, je to v podstatě pro opačné pohlaví erotická výzva. Boty na podpatku zvednou nárt a kotník a tím zvýrazní krásu přechodu lýtka v chodidlo a jeho hlubokou klenbu. Všimněte si, že když si ženy obouvají boty bez podpatku, například žabky nebo balerínky, krása chodidel tolik nevyniká a muže taková obuv vůbec neoslovuje. Stejně jako klasické pánské polobotky a podobné „styly“.

Barvy – pro muže je velmi silným erotickým podnětem barevný kontrast některých částí těla, které lze označit za erotogenní oblasti. Jsou to například prsní bradavky a vstup do vagíny, kde převažuje růžová barva. Podobné je to i s chodidly, růžová barva bosých plosek dovede muže nabudit k sexu neuvěřitelným způsobem, a to ani nemusí být vysloveně foot fetišisté.

krásné ženské nohy

Vůně – o vůních ženského potu je známo mnoho historek, například Napoleon Bonaparte miloval na své partnerce její přirozenou vůni a požadoval, aby se před sexem neumývala. O vůni ženského potu se zmiňuje i sexuolog Radim Uzel a je vědecky dokázáno, že muži podle potního odéru dobře poznají, zda je partnerka vhodným genetickým kandidátem pro zdravé potomstvo. Velké procento mužů přitahuje vůně potu z podpaží (samozřejmě s ohledem na hygienické návyky), vůně vagíny a také vůně zpocených chodidel a možná i právě proto je tolik vzrušuje pohled na nohy ve vhodném obutí.