Spedex

Jak moc je instalatér nepostradatelný ve společnosti

Co bychom bez instalatérů byli, kdyby se všichni naráz v jeden den odstěhovali z této planety kamsi do vesmíru? Umíte si to vůbec představit? Znáte filmovou pohádku „Pyšná princezna“ z roku 1952? Na počátku příběhu se tam král Miroslav objeví v městské tržnici, kde se tamní poddaní předhání v tom, jak důležité je jejich řemeslo, aby všichni chápali, že bez kováře, bez obuvníka, bez krejčího nebo truhláře by tehdejší svět vypadal úplně jinak.

vodovodní baterie

V té době se tam neobjevil instalatér, protože středověk teprve předcházel průmyslové revoluci a instalatér je řemeslo poměrně nové, ovšem v současné společnosti naprosto nepostradatelné. Co by se tedy stalo, kdyby instalatéři do jednoho „vyhynuli“ a nikdo by nebyl schopen pracovních úkonů, které instalatéři běžně zvládají v každodenních činnostech?

Úniky vody v bytech – zub času hlodá a hlodá, až vyhlodá u vás doma otvůrek v těsnění v některé z armatur ve zdi, odkud začne odtékat do zdiva voda. Pokud by neměl kdo závadu odstranit, měli byste mokrou mapu na zdi po zbytek života a je docela možné, že by se v takovém domě vůbec nedalo žít, pokud by vám navíc „nespadl na hlavu“ vlivem narušené statiky obvodového zdiva.

vodovodní potrubí

Zima a topení – co když vám přestane topit plynový kotel anebo praskne radiátor zrovna v půli ledna, kdy je venku patnáct stupňů pod nulou? V takovém případě si nachystejte v bytě rukavice, zimní bundu, oteplovačky a kulicha – budete je potřebovat. Váš byt se promění v ledovou chýši, která s pohodlím nemá nic společného.

Odpady a kanalizace – zanesený odpad v kuchyni a na toaletě, který nejde prorazit, je doslova horor. A ten se ještě zvýší v okamžiku, kdy je zanesená kanalizace v celé ulici. Pokud by se o ní instalatéři nestarali, za pár let se ucpe kanalizace ve většině obcí a měst, a co by následovalo? Nejspíš epidemie infekčních chorob a zhroucení civilizovaného světa do podoby primitivní civilizace deset tisíc let před Kristem.