Spedex

Proč je dobrý na pleť kolagen v kosmetice?

Co je kolagen a proč je dobré užívat na pleť takovou kosmetiku, která obsahuje právě kolagen?

Co je kolagen?
Kolagen je vláknitá ve vodě nerozpustná bílkovina tvořící základ pojivových tkání a to – vaziv, chrupavek a kostí. Tvoří 25-30 % všech proteinů v těle savců, 70% kůže a dokonce 10 % naší celkové hmotnosti. Slovo kolagen má původ řeckého kolla- což znamená klih. A právě klih se vařil ze zvířecích šlach. Kolagen ovlivňuje vzhled naší pokožky, kvality vlasů, nehtů i zubů, především pomáhá lepšímu zdraví kloubů a vazů. S kolagenem pracují také odborníci z oblasti kosmetiky a péče o pleť. Kolagen je pro pleť důležitá, protože drží naši pleť pružnou, pěknou, aby se nám netvořily vrásky. Pokud jsou kolagenová vlákna potrhaná, tak pleť začne povadat, chybí pružnost a pevnost. Velice důležitá je velikost molekuly kolagenu.

maska na pleť

Typy kolagenu, které jsou důležité pro pleť – to je kolagen typu 1

Proč je pro pleť dobré kolagen doplňovat?
Od 20. věku nám totiž klesá produkce kolagenu v pleti. Čím jsme starší tím více produkce kolagenu klesá!

Důležité je, aby kolagen byl čistý! Nejlepší kolagen pro naši pleť je rybí živý kolagen! Také je dobré dívat se na zpracování kolagenu – čím vyšší teplotě je kolagen vystavěn při zpracování, tím nižší je jeho působení.

Nejlepší forma kolagenu je tekutá forma a to – drinky, prášky. Efekt však uvidíte až třeba po 2-3 měsících, musíte tyto (drinky, prášky) užívat každý den! Drink by měl obsahovat vitamín C, pokud ne je důležité brát k tomu vitamín C!

ošklivá pleť

Kolagen na pleť a kosmetika

Může být v sérech, v krémech, důležité ale je, v jaké formě je.

Hydrolizovaný kolagen – kolagen který je upravený tak, aby se co nejlépe vstřebal do pokožky.

Lipozomální kolagen – buňka kolagenu, uzavřená v lipozomu, v další vrstvě, kdy nám lipozom krásně projde pokožkou, dostane se až k buňce tam, kde potřebujeme, aby působil, dostane se do podkoží a podporuje tvorbu našeho přírodního kolagenu.