Spedex

Žijete v Brně a sháníte nějaké kloudné bytové družstvo? Máme pro vás nabídku!

Žijete v Brně a sháníte nějaký kloudný družstevní byt? Kontaktujte nás! Co je to družstevní byt? A co všechno obnáší? Rozdíl mezi osobním vlastnictvím a družstevním vlastnictvím. Při družstevním vlastnictví nevlastní určitá osoba bytovou jednotku, ale podíl v bytovém družstvu v Brně https://www.homepartner.cz/bytova-druzstva-brno-a-okoli/.

družstevní byt

Co to je bytové družstvo?
Právnická osoba, která nakoupí celý bytový dům pravděpodobně s pomocí úvěru od banky. Je to právnická osoba, která má vlastníky. Vlastníci jsou fyzické osoby a každý z nich vlastní určitý podíl spoluvlastnický na tom družstvu. Podíl odpovídá konkrétnímu bytu. Každý vlastní danou jednotku. Každý člověk vlastní podíl například jednu setinu a ta jedna setina odpovídá danému bytu. Daný byt se určuje nájemní smlouvou. To znamená že platím nájemné družstvu, jehož jsem spoluvlastníkem, a to platím za – energie, služby, fond oprav, případně splátku úvěru, který na daný byt může připadat. Což je ve smlouvě uvedené. V praxi – v osobním vlastnictví si člověk koupí byt dá 5 miliónů a platí 3000 služby i s fondem oprav. V případě družstevního bytu se družstevní byt inzeruje třeba za dva milióny. Tento podíl někdo vlastní delší dobu, stojí dva milióny, ale musí se třeba doplácet milión na nějaký úvěr – je to tudíž dost podobné.

v bytě

Výhody družstevního bydlení-
Úvěr na byt, co sebralo družstvo je o dost levnější než hypotéka, co si bere člověk.
Dále to že se splácí úvěr, který není uvedený na vaše jméno.

O naší společnosti – Home partner-
Zajišťujeme komplexní služby pro Společenství vlastníků a Bytová družstva.
O bytová družstva se zajímáme už od roku 2004. Jsme flexibilní, přizpůsobíme se vám, jdeme s dobou – využíváme nejnovějších technologií-komunikujeme i elektronicky.
V Brně jsou k dispozici bytová družstva v případě že byste měli zájem! Zkontaktujte nás na našem telefonním čísle- 720 301 964, nebo na email: svjucetnictvi@seznam.cz, najdete nás na adrese – Příkop 843/4- IBC, 602 00 Brno.