Spedex

3 tipy, jak se lépe soustředit

Komu by se totiž také v parných vedrech vůbec chtělo soustředit na nudné papíry, když se může jít vyhřívat na slunce nebo koupat v chladné vodě? I v létě je však nutné držet čas odpočinku a práce v rovnováze a soustředit se na to, aby člověk měl od obou dvou z nich dostatek, avšak ne nadbytek. Odpočívat na letní dovolené je sice krásné, návrat do kanceláře pak ale tak hezký být nemusí. Příjemný výhled na sluneční paprsky, oblohu bez mráčku a ranní návštěvníky kaváren vás asi při soustředění moc nepodpoří. Jenže bez této dovednosti je většinu zaměstnání bohužel nemožné vykonávat kvalitně. A i v létě se lze soustředit na práci!

Klávesnice a chytré hodinky

Naplánujte si den

Činnost, ke které větší firmy využívají rezervační systém, můžete vy zahrnout do plánování v diáři, kalendáři nebo aplikaci v chytrém telefonu. Pomůže vám se tak lépe připravit na celý den a dokážete si vytvořit přehled o tom, co je nutné udělat a na co byste rozhodně neměli zapomenout.

Pište seznamy úkolů

Tento tip by bylo možné zahrnout i do obsahu toho prvního, tvorba seznamu však patří mezi něco jedinečného a jakmile si na tento návyk zvyknete, jen těžko se jej budete opětovně zbavovat. Vytvořit vhodný seznam je totiž skvělým nápadem hlavně pro ty, kteří mají své úkoly rozepsané raději podrobně a diář jim k takovému účelu nestačí.

Notebook a mobil

Odpočívejte

Nezapomínat na odpočinek je důležité při všech pracovních výkonech a vlastně všem, co děláte. Dbát na dostatečný spánek, zdravý životní styl a vhodné stravování je totiž skvělým odrazovým můstkem, který s dostatečným množstvím přestávek v průběhu dne a mezi jednotlivými úkoly udělají každý den s určitým úsilím produktivním. A nakonec uvidíte, že i v létě se je možné na práci dobře soustředit a udělat ji správně a v pořádku. Jen je to možné skrz to krásné počasí o něco více složitější než v jiných ročních obdobích.