Spedex

Peníze si můžeme půjčovat

Dříve se lidé toužící bydlet většinou zapisovali do oficiálních úředních pořadníků a pak léta čekali, než se nějaká, a to jakákoliv, nemovitost uvolní. Přičemž měli naději, že jim tatíček stát nakonec takové bydlení přidělí k velice levnému užívání, jenže současně nikdy nevěděli, co za bydlení to bude, kolik potřebnějších lidí je během čekání předběhne a kdy nastane onen slavný okamžik, kdy se převezmou klíče.

Dnes už to tak ale nechodí. Dnes už si ti, kdo chtějí někde bydlet, musí svůj dům nebo byt pořídit sami. A chtějí-li tu zůstat nastálo nebo aspoň na předem neznámo jak dlouhou dobu podle vlastního uvážení, musí si takovou nemovitost koupit. Nebo postavit.

jeden dolar

Koupě je jednodušší a klidně i mnohem rychlejší, stavba pak sice pomalejší, ale zato umožňující mít vše podle svých vlastních představ. Ale obojí má i jednu společnou vlastnost. A tou je drahota. Kdo chce vlastní bydlení mít, musí prostě zalovit hodně hluboko ve své peněžence. A spousta lidí u sebe takové peníze vůbec nenalezne, nemá je.

Ale i ti, kdo na tom nejsou po finanční stránce zrovna valně, bydlet potřebují. A pokud nejsou schopni si za své úspory koupit nemovitost nebo aspoň parcelu a materiál, aby mohli sami stavět, pomáhá jim s tím hypotéka na pozemek Nebankovní hypotéka. Takoví lidé si prostě vyberou půjčku, a to právě tuto nebankovní hypotéku, dají zde do zástavy nějakou nemovitost a potřebné finanční prostředky bez problémů dostanou. A to i výhodně, i dlouhodobě.

americké dolary

A proč se lidé mezi půjčkami rozhodují právě pro zmíněnému nebankovní hypotéku? Především proto, že vědí už od samého počátku, zda a za jakých podmínek ji dostanou. Není to tedy žádný risk, není to nejistota. Zažádá se, a než se člověk naděje, má to, co potřeboval. Peníze na to, aby mohl bydlet, a to stejně kvalitně jako ostatní civilizovaní lidé.